آیا آمار گوگل آنالیتیکز مشکل دارد؟

 ابزار آمارگیر گوگل: گوگل آنالیتیکز بدون شک مفیدترین و کامل‌ترین ابزار آمارگیر در بین تمام ابزارهای موجود است و کمک بسیار زیادی به تحلیل سایت می‌کند.
اساس کار ابزار تحلیلگر گوگل بر اساس ذخیره کوکی در کامپیوتر کاربر است.
بر همین اساس این ابزار تعداد بازدید، بازدیدکننده جدید و ... را تشخیص می دهد. 
دو مشکل اساسی وجود دارد: 
• برخی از کاربران اینترنت کوکی را بر روی کامپیوتر خود غیرفعال می‌کنند و همین موضوع باعث خواهد شد که آمار آنها در گوگل آنالیتیکز ثبت نشود.
• از طرف دیگر نسخه جدید مرورگر فایرفاکس امکانی را در اختیار کاربران قرار داده است که با تیک زدن آن مشخص می‌کنند که آمار آنها مورد تحلیل قرار نگیرد. ظاهرا این تیک به صورت پیش فرض فعال است و همین موضوع باعث خواهد شد که آمار این کاربران نیز در نظر گرفته نشود.
به همین دلایل عملا همواره آمار بازدید از گوگل آنالیتیکز کمتر از سایر ابزارهای آمارگیر در وب است.

من اخیرا با یک چالش جدی مواجه شدم، سایتی وجود دارد که در روز ۱۷ نفر بیننده دارد، زمان متوسط بازدید از صفحات سایت نیز ۲ دقیقه است و نرخ پرش بالایی نیز دارد اما رنک الکسای مناسب و رو به رشدی دارد.
از طرف دیگر در ابزار مدیران گوگل بخش ترافیک، گوگل گزارش می‌دهد که روزانه بیش از ۴۰۰ نفر از طریق سرچ به آن سایت وارد می شوند. همین موضوع نشانگر این است که آمار گوگل آنالیتیکز حتی با آمار وبمستر تولز اختلاف بسیار زیادی دارد. معمولا در سایت های دیگر به این صورت نیست و اختلاف موجود در حد چند درصد است اما در این سایت بخصوص آمار فوق بسیار عجیب است. از طرف دیگر تمام مراحل نصب اسکریپت گوگل آنالیتیکز هم به خوبی انجام شده است و در تمام صفحات کد فوق وجود دارد. 

دوستان نکته ای در این مورد به نظرتان می‌رسد؟

#اسکریپت#گوگل#آنالیتیکز

reza (امتیاز: ۸) -
۹ فروردین ۱۳۹۳

 
 

مهشید عزیز بنده طی چند ماهی که در سایت خودم با این ابزار گوگل سر و کار داشتم عرض میکنم

مشکل اول شما مربوط به رتبه الکسا بود توجه داشته باشید که مسئله الکسا خیلی متفاوته مثلا اگر سایت شما بازدید نداشته باشه و شما با استفاده از بوستر ها (http://www.alexaboostup.com ) و یا نمونه داخلی (P30Rink) میتونید رتبه الکسا دریافت کنید ولی این برای شما بازدید کننده محصوب نمیشه

در مورد سوال دومتون من همیشه دیدم که گوگل چند صد نفر هم کم نشون میده اونم به دلایل مختلف از قبیل لود نشدن کامل سایت، مشکلات برنامه نویسی، بسته بودن گوگل انالیزر برای کاربر و .... وجود داره تا به حال این جور مورد که زیاد نشون بده ندیده بود :(

و راستی توو ابزار های ایرانی برای هر فردی که میاد و از صفحات هم بازدید میکنه یک بازدید حساب میشه ولی در گوگل آنالیزر اگر توجه کنید یک مورد پیج ویو و یک مورد هم بازدید ها شمارش میشه که میشه بهشم توجه کرد

 
0
0