تشخیص پتانسیل کسب سود در موقعیت معاملاتی

در درس دوم (مدیریت سرمایه) از دروس تحلیل تکنیکال بازارهای مالی در بخش (اهمیت علم ریاضی، منحنی افت سرمایه و نسبت سود به زیان) بیان میشه که: ((قبل از انجام هر معامله، شما «باید» بدانید سود احتمالی که از آن معامله می‌توان انتظار داشت چقدر است و اینکه برای به دست آوردن آن مقدار سود، حاضر هستید تا چه میزان از سرمایه خود را به خطر بیندازید)) و همچنین گفته میشود: (( اصل مدیریت ریسک بیان می‌کند که در هر معامله، میزان ریسک حداکثر باید نصف سود مورد انتظار باشد. یعنی اگر برای یک معامله فرضاً ۳۰ دلار حد ضرر در نظر گرفته‌اید، پتانسیل کسب سود آن موقعیت معاملاتی حداقل باید ۶۰ دلار باشد. پس اگر یک فرصت معاملاتی پیش بیاید که این نسبت برای آن برقرار نباشد، توصیه اکید این است که کلا از آن معامله صرف نظر کنیم))

حالا با توجه به مطالب گفته شده چطوری میشه میزان سود احتمالی که ممکنه از این معامله نسیب هر شخص بشه رو حساب کرد و تشخیص داد؟

آیا فقط میشه از ابزارهای فنی تحلیل تکنیکال استفاده کرد تا فهمید هر سهم و نمودار تا چه میزان بالا خواهد رفت و سود میکنه یا این موضوع که  سود هر سهم چقدر باشه تا از معامله خارج شد، کاملا به خود شخص بستگی داره؟

#طریقه تعیین سود احتمالی در هنگام ورود به یک معامله چگونه است؟!

فرهاد (امتیاز: ۱۱۰) -
۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

سلام

خب دوست عزیز در ادامه دوره و درسهای بعدی آن توضیح کاملی داده شده است که سرمایه گذار چگونه نوسانات قیمتی را توسط نمودارها بررسی و تحلیل کنه و سپس تصمیم به سرمایه گذاری کنه.

 

0
0

mina (امتیاز: ۱) -
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

تعیین سود از طریق ابزار تکنیکال و تحلیل بنیادی و همچنین رقم های تاریخی یه سهم تخمین زده میشه

البته همیشه این ارقام درست نیست

بعضی اوقات هم با توجه به ماهیت و عوامل درونی و بیرونی یه شرکت همچنین عواملی مثل سیاست نرخ بهره و نرخ ارز و نرخ تسعیر ارز و... سود و زیان و در نهایت قیمت یه سهم تغییر میکنه 

در واقع همیشه چیز ثابتی وجود نداره و همه چیز نسبی هستش

موفق و ثروتمند باشید.

0
0